Texas Instruments OMAP2531BZAC400
OMAP2531BZAC400 picture photo
Mfg. Part Number
OMAP2531BZAC400
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microprocessors
Brief Description
IC MICROPROCESSOR 80TQFP
Datasheet Download
OMAP2531BZAC400.pdf
Availability of OMAP2531BZAC400
QUANTITY
OMAP2531BZAC400 Order Process
Ship out your order
Specifications of OMAP2531BZAC400
Internal Part NumberEIS-OMAP2531BZAC400
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Manufacturer Product PageOMAP2531BZAC400 Specifications
Standard Package119
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microprocessors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OMAP2531BZAC400
Related LinksOMAP253, OMAP2531BZAC400 Datasheet, Texas Instruments Distributor
OMAP2531BZAC400 Details Description
Related parts for OMAP2531BZAC400
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 4CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 70MM datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf