ASSMANN WSW Components A-TB750-VI06H
A-TB750-VI06H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VI06H
Datasheet Download
A-TB750-VI06H.pdf
Availability of A-TB750-VI06H
QUANTITY
A-TB750-VI06H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VI06H
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VI06H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level6
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VI06H
Related LinksA-TB75, A-TB750-VI06H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VI06H Details Description
Related parts for A-TB750-VI06H
RES ADJ .10 OHM 300W 10% datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB9 METAL PLATED datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 36PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
BOX CLOSED BIN 12X6X4-1/2 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SW-CAP 11CH 20-SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 12MC 20NS 28PLCC datasheet.pdf
CONTROL PROC ANALOG OUT 115/230V datasheet.pdf
KEYING RECEPT MODULE datasheet.pdf
PWR ENTRY FILTER 6A 250VAC datasheet.pdf