Vishay Thin Film ORNTA2001CT1
ORNTA2001CT1 picture photo
Mfg. Part Number
ORNTA2001CT1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNTA2001CT1.pdf
Availability of ORNTA2001CT1
QUANTITY
ORNTA2001CT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTA2001CT1
Internal Part NumberEIS-ORNTA2001CT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesORN
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTA2001CT1
Related LinksORNTA2, ORNTA2001CT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTA2001CT1 Details Description
Related parts for ORNTA2001CT1
CAP FILM 0.022UF 20% 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 732 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
OSC TCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
LUG COPPER BLANK TONGUE datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf