Vishay Thin Film ORNTV25022002T5
ORNTV25022002T5 picture photo
Mfg. Part Number
ORNTV25022002T5
Datasheet Download
ORNTV25022002T5.pdf
Availability of ORNTV25022002T5
QUANTITY
ORNTV25022002T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTV25022002T5
Internal Part NumberEIS-ORNTV25022002T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package500
SeriesORNV
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)20k, 25k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTV25022002T5
Related LinksORNTV25, ORNTV25022002T5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTV25022002T5 Details Description
Related parts for ORNTV25022002T5
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 32MA 25 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 3.025A 40 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
6 AMP SINGLE POLE datasheet.pdf
3MM SEALED LITEPIPE LENS ASSY datasheet.pdf