Vishay Thin Film ORNV20021002TF
ORNV20021002TF picture photo
Mfg. Part Number
ORNV20021002TF
Brief Description
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNV20021002TF.pdf
Availability of ORNV20021002TF
QUANTITY
ORNV20021002TF Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNV20021002TF
Internal Part NumberEIS-ORNV20021002TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesORNV
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)10k, 20k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNV20021002TF
Related LinksORNV200, ORNV20021002TF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNV20021002TF Details Description
Related parts for ORNV20021002TF
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 32POS 1.27MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 36POS datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
TV 18C 18#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
Dual Bootstrapped, 12 V MOSFET Driver with Output Disable IC datasheet.pdf