Orion Fans OSP-H15-11-08-N1
OSP-H15-11-08-N1 picture photo
Mfg. Part Number
OSP-H15-11-08-N1
Manufacturer
Product Category
Power Distribution, Surge Protectors
Brief Description
PDU 8OUT RACK 120V W/SENSORS
Datasheet Download
OSP-H15-11-08-N1.pdf
Availability of OSP-H15-11-08-N1
QUANTITY
OSP-H15-11-08-N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSP-H15-11-08-N1
Internal Part NumberEIS-OSP-H15-11-08-N1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFan Accessory
Video FilePower Distribution Unit Demo
Featured ProductSmart Switched Power Distribution Unit
Standard Package1
Category Line Protection, Distribution, Backups
FamilyPower Distribution, Surge Protectors
Series-
TypePDU (Power Distribution Unit)
Mounting TypeRack, Horizontal
AC Outlets8
Energy-
Cord Length9.84' (3m)
Overload ProtectionCircuit Breaker(s)
Media Lines Protected-
Connector - AC InputNEMA 5-15P
Connector - AC OutputNEMA 5-20R
Current - Max15A
Voltage - Input120V
ApprovalsCE, CSA, cUL, EN, FCC, ICES, UL
Housing Material-
Region UtilizedNorth America
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSP-H15-11-08-N1
Related LinksOSP-H15-, OSP-H15-11-08-N1 Datasheet, Orion Fans Distributor
OSP-H15-11-08-N1 Details Description
Related parts for OSP-H15-11-08-N1
RES SMD 10.4KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.24M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
QUICK LINK STAINLESS STEEL datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 1W DO204AL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf