On-Shore Technology, Inc. OSTEI15C1531
OSTEI15C1531 picture photo
Mfg. Part Number
OSTEI15C1531
Brief Description
CONN TERM BLOCK 15POS 15MM
Datasheet Download
OSTEI15C1531.pdf
Availability of OSTEI15C1531
QUANTITY
OSTEI15C1531 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTEI15C1531
Internal Part NumberEIS-OSTEI15C1531
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.591" (15.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current125A
Voltage600V
FeaturesFlange (Mounting)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw4.12 Nm (36.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTEI15C1531
Related LinksOSTEI1, OSTEI15C1531 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTEI15C1531 Details Description
Related parts for OSTEI15C1531
IC MOTOR DRIVER PAR 25HSOP datasheet.pdf
INSULATOR FOR E34 SWITCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
IC RESET MPU W/ADJ RESET SOT23-8 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 32SOJ datasheet.pdf
CONN HEADER SINGLE 64POS .295" datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R SGL SC70-5 datasheet.pdf
IC FPGA 151 I/O 176TQFP datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR SECURITY MAGNETIC 2.5" datasheet.pdf