Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-61PA
TVS06RK-25-61PA picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-61PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 61C 61#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-61PA.pdf
Availability of TVS06RK-25-61PA
QUANTITY
TVS06RK-25-61PA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-61PA
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-61PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-61PA
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-25-61PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-61PA Details Description
Related parts for TVS06RK-25-61PA
RES SMD 97.6 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 220 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 1611 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN SSMCX JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf