On-Shore Technology, Inc. OSTEM240150
OSTEM240150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTEM240150
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 24POS 7.62MM
Datasheet Download
OSTEM240150.pdf
Availability of OSTEM240150
QUANTITY
OSTEM240150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTEM240150
Internal Part NumberEIS-OSTEM240150
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions24
Positions Per Level24
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTEM240150
Related LinksOSTEM, OSTEM240150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTEM240150 Details Description
Related parts for OSTEM240150
IC REG LDO 2.5V 1A DPAK datasheet.pdf
IC SUPERVISOR SUPPLY 5V 8-SOIC datasheet.pdf
LED CBI 3MM RD/GN DIFF BI-LVL RA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 75MA 4.4 OHM SMD datasheet.pdf