On-Shore Technology, Inc. OSTEM24A152
OSTEM24A152 picture photo
Mfg. Part Number
OSTEM24A152
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 24POS 7.5MM
Datasheet Download
OSTEM24A152.pdf
Availability of OSTEM24A152
QUANTITY
OSTEM24A152 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTEM24A152
Internal Part NumberEIS-OSTEM24A152
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions24
Positions Per Level24
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTEM24A152
Related LinksOSTEM, OSTEM24A152 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTEM24A152 Details Description
Related parts for OSTEM24A152
IDC CABLE - MKS20K/MC20G/MKS20K datasheet.pdf
RES 160 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 4.4A TO-262 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 4PHASE BUCK 40-QFN datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 GRN,GRN,YLW,GRN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 10% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf