On-Shore Technology, Inc. OSTES130150
OSTES130150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTES130150
Brief Description
CONN TERM BLOCK 13POS 5MM
Datasheet Download
OSTES130150.pdf
Availability of OSTES130150
QUANTITY
OSTES130150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTES130150
Internal Part NumberEIS-OSTES130150
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current15A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.49 Nm (4.3 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTES130150
Related LinksOSTES, OSTES130150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTES130150 Details Description
Related parts for OSTES130150
FUSE CERM 2.5A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC PWR MNGMNT CELL/PCS 28-LLP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE ASSEM .05" 16POS 24" datasheet.pdf
CAP FILM 2000PF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CMC BMS CAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf