On-Shore Technology, Inc. OSTKR150100
OSTKR150100 picture photo
Mfg. Part Number
OSTKR150100
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM
Datasheet Download
OSTKR150100.pdf
Availability of OSTKR150100
QUANTITY
OSTKR150100 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTKR150100
Internal Part NumberEIS-OSTKR150100
TypePlug for Unshrouded Header
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTKR150100
Related LinksOSTKR, OSTKR150100 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTKR150100 Details Description
Related parts for OSTKR150100
Crystal 8.0000MHz 30ppm Series 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
KNOB BLK/MATTE.50"DIA .250"SHAFT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 12 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
POT 5K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
DISPLAY 570NM GRN 1DIG 0.56 TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.2A 66 MOHM SMD datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf