On-Shore Technology, Inc. OSTOP180000
OSTOP180000 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOP180000
Brief Description
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM
Datasheet Download
OSTOP180000.pdf
Availability of OSTOP180000
QUANTITY
OSTOP180000 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOP180000
Internal Part NumberEIS-OSTOP180000
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOP180000
Related LinksOSTOP, OSTOP180000 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOP180000 Details Description
Related parts for OSTOP180000
IC REG LDO ADJ 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 2.5GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 583 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf