On-Shore Technology, Inc. OSTTS10A15B
OSTTS10A15B picture photo
Mfg. Part Number
OSTTS10A15B
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 10POS 7.5MM
Datasheet Download
OSTTS10A15B.pdf
Availability of OSTTS10A15B
QUANTITY
OSTTS10A15B Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTTS10A15B
Internal Part NumberEIS-OSTTS10A15B
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL15A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTTS10A15B
Related LinksOSTTS, OSTTS10A15B Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTTS10A15B Details Description
Related parts for OSTTS10A15B
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10 PG29 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 10.54MM datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 30A DO5 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf