On-Shore Technology, Inc. OSTV7051250
OSTV7051250 picture photo
Mfg. Part Number
OSTV7051250
Brief Description
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.5MM
Datasheet Download
OSTV7051250.pdf
Availability of OSTV7051250
QUANTITY
OSTV7051250 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTV7051250
Internal Part NumberEIS-OSTV7051250
TypeHeader, Female Sockets
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL8A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTV7051250
Related LinksOSTV7, OSTV7051250 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTV7051250 Details Description
Related parts for OSTV7051250
IC SUPERVISOR MPU 4.40V 16SOIC datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ROCKER PADDLE GRAY datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 75 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf