On-Shore Technology, Inc. OSTV7103250
OSTV7103250 picture photo
Mfg. Part Number
OSTV7103250
Brief Description
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.81MM
Datasheet Download
OSTV7103250.pdf
Availability of OSTV7103250
QUANTITY
OSTV7103250 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTV7103250
Internal Part NumberEIS-OSTV7103250
TypeHeader, Female Sockets
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL8A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTV7103250
Related LinksOSTV7, OSTV7103250 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTV7103250 Details Description
Related parts for OSTV7103250
RES SMD 39K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 47K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 22SKT CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.4A 100 MOHM TH datasheet.pdf