On-Shore Technology, Inc. OSTV7181150
OSTV7181150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTV7181150
Brief Description
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.5MM
Datasheet Download
OSTV7181150.pdf
Availability of OSTV7181150
QUANTITY
OSTV7181150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTV7181150
Internal Part NumberEIS-OSTV7181150
TypeHeader, Female Sockets
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL8A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTV7181150
Related LinksOSTV7, OSTV7181150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTV7181150 Details Description
Related parts for OSTV7181150
RES ARRAY 13 RES 470K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
LED MOONSTONE WM WHT 3300K TO252 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W datasheet.pdf
RES 15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 28 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf