On-Shore Technology, Inc. OSTVL22B150
OSTVL22B150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVL22B150
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 2.5MM
Datasheet Download
OSTVL22B150.pdf
Availability of OSTVL22B150
QUANTITY
OSTVL22B150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVL22B150
Internal Part NumberEIS-OSTVL22B150
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesOSTVL
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions22
Positions Per Level11
Number of Levels2
Pitch0.098" (2.50mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL4A
Voltage - UL125V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVL22B150
Related LinksOSTVL, OSTVL22B150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVL22B150 Details Description
Related parts for OSTVL22B150
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
SIDACTOR BI 6V 250A TO92 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf