On-Shore Technology, Inc. OSTVR125150
OSTVR125150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVR125150
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM
Datasheet Download
OSTVR125150.pdf
Availability of OSTVR125150
QUANTITY
OSTVR125150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVR125150
Internal Part NumberEIS-OSTVR125150
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions12
Positions Per Level12
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVR125150
Related LinksOSTVR, OSTVR125150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVR125150 Details Description
Related parts for OSTVR125150
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN SPADE TONGUE 22-18AWG #8 datasheet.pdf
CONN 36POS IDC SOCKET GOLD W/POL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 NYLON 1MM datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 30NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf