On-Shore Technology, Inc. OSTYK50322030
OSTYK50322030 picture photo
Mfg. Part Number
OSTYK50322030
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.374" (9.50mm)
Datasheet Download
OSTYK50322030.pdf
Availability of OSTYK50322030
QUANTITY
OSTYK50322030 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTYK50322030
Internal Part NumberEIS-OSTYK50322030
FamilyTerminal Blocks - Barrier Blocks
SeriesOSTYK50
PackagingBulk
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits22
Number of Wire Entries22
Pitch0.374" (9.50mm)
Number of Rows1
Current Rating20A
Voltage Rating300V
Wire Gauge12-22 AWG
Top TerminationScrews with Captive Plate
Bottom TerminationPC Pin
Barrier Type2 Wall (Dual)
Features-
Terminal Screw FinishNickel
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Material - InsulationThermoplastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTYK50322030
Related LinksOSTYK5, OSTYK50322030 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTYK50322030 Details Description
Related parts for OSTYK50322030
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.75GHZ SOT23-5 datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
GDT 2100V 20% 3KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES 322 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf