On-Shore Technology, Inc. OSTYQ222150
OSTYQ222150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTYQ222150
Brief Description
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS
Datasheet Download
OSTYQ222150.pdf
Availability of OSTYQ222150
QUANTITY
OSTYQ222150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTYQ222150
Internal Part NumberEIS-OSTYQ222150
Number of Levels2
Positions Per Level11
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage150V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTYQ222150
Related LinksOSTYQ, OSTYQ222150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTYQ222150 Details Description
Related parts for OSTYQ222150
LED YELLOW T1 VERTICAL PCB datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 400KHZ 8SO datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 2% 2W 0830 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 34V 49A 8TDSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 9 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 768 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf