3M P05N-080ST-A-G
P05N-080ST-A-G picture photo
Mfg. Part Number
P05N-080ST-A-G
Brief Description
CONN SOCKET 80POS .5MM VERT SMD
Datasheet Download
P05N-080ST-A-G.pdf
Availability of P05N-080ST-A-G
QUANTITY
P05N-080ST-A-G Order Process
Ship out your order
Specifications of P05N-080ST-A-G
Internal Part NumberEIS-P05N-080ST-A-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelP05N-080ST-A-G.igsP05N-080ST-A-G.stpP05N-080ST-A-G.x_t
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeSocket, Outer Shroud Contacts
Number of Positions80
Pitch0.020" (0.50mm)
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Mated Stacking Heights3mm
Height Above Board0.093" (2.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P05N-080ST-A-G
Related LinksP05N-08, P05N-080ST-A-G Datasheet, 3M Distributor
P05N-080ST-A-G Details Description
Related parts for P05N-080ST-A-G
CONN HEADR BRKWAY .100 72POS STR datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 2X12V 24V 375W datasheet.pdf
NULL MODEM ADAPTER PIN 2-3 RVSR datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 140MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
GT 10C 10#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 2200 UF 20% 10 V datasheet.pdf