API Delevan P1330-393G
P1330-393G picture photo
Mfg. Part Number
P1330-393G
Brief Description
FIXED IND 39UH 488MA 600 MOHM
Datasheet Download
P1330-393G.pdf
Availability of P1330-393G
QUANTITY
P1330-393G Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330-393G
Internal Part NumberEIS-P1330-393G
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±2%
Current Rating488mA
Current - Saturation270mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330-393G
Related LinksP1330, P1330-393G Datasheet, API Delevan Distributor
P1330-393G Details Description
Related parts for P1330-393G
IC DAC QUAD 12BIT 28-CDIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TACT NAV 24MM NON ILLUM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.25A 16TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 200V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Connector Header 37 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MOD SCHOTTKY 200V 160A TO-249AB datasheet.pdf