API Delevan P1330R-123G
P1330R-123G picture photo
Mfg. Part Number
P1330R-123G
Brief Description
FIXED IND 12UH 912MA 252 MOHM
Datasheet Download
P1330R-123G.pdf
Availability of P1330R-123G
QUANTITY
P1330R-123G Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330R-123G
Internal Part NumberEIS-P1330R-123G
FamilyFixed Inductors
SeriesP1330R
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±2%
Current Rating912mA
Current - Saturation516mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)252 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330R-123G
Related LinksP1330, P1330R-123G Datasheet, API Delevan Distributor
P1330R-123G Details Description
Related parts for P1330R-123G
CONN RECEPT PIN .560" datasheet.pdf
CONV DC-DC 100W 48VIN 5/3.3V DL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 23.7 OHM 1% 10W datasheet.pdf
PLC SPLITTER 1X16 S-GRADE SC/APC datasheet.pdf
1U BLANK RACK PANEL datasheet.pdf
IC SRAM 4M 256X16 44TSOP datasheet.pdf
FUSE 63AMP 690V GG SIZE 1 datasheet.pdf