API Delevan P1330R-222H
P1330R-222H picture photo
Mfg. Part Number
P1330R-222H
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 1.69A 75 MOHM
Datasheet Download
P1330R-222H.pdf
Availability of P1330R-222H
QUANTITY
P1330R-222H Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330R-222H
Internal Part NumberEIS-P1330R-222H
FamilyFixed Inductors
SeriesP1330R
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±3%
Current Rating1.69A
Current - Saturation1.104A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)75 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330R-222H
Related LinksP1330, P1330R-222H Datasheet, API Delevan Distributor
P1330R-222H Details Description
Related parts for P1330R-222H
RELAY OPTOMOS 120MA DPST 8-DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
63331A107 CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf