API Delevan P1330R-563H
P1330R-563H picture photo
Mfg. Part Number
P1330R-563H
Brief Description
FIXED IND 56UH 442MA 900 MOHM
Datasheet Download
P1330R-563H.pdf
Availability of P1330R-563H
QUANTITY
P1330R-563H Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330R-563H
Internal Part NumberEIS-P1330R-563H
Material - CoreFerrite
Inductance56µH
Tolerance±3%
Current Rating442mA
Current - Saturation216mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330R-563H
Related LinksP1330, P1330R-563H Datasheet, API Delevan Distributor
P1330R-563H Details Description
Related parts for P1330R-563H
D-SUB CABLE MFL15K/MC16M/MFL15K datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 28POS datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A SSMINI3 datasheet.pdf
IC FPGA 309 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
CAP SILICON 47PF 20% 100V SMD datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1.75W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3MH 63MA 35 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf
250UF 50V 17.5X70 85C AXI datasheet.pdf