API Delevan P1330R-823K
P1330R-823K picture photo
Mfg. Part Number
P1330R-823K
Brief Description
FIXED IND 82UH 362MA 1.38 OHM
Datasheet Download
P1330R-823K.pdf
Availability of P1330R-823K
QUANTITY
P1330R-823K Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330R-823K
Internal Part NumberEIS-P1330R-823K
FamilyFixed Inductors
SeriesP1330R
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±10%
Current Rating362mA
Current - Saturation150mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.38 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330R-823K
Related LinksP1330, P1330R-823K Datasheet, API Delevan Distributor
P1330R-823K Details Description
Related parts for P1330R-823K
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 690V 400A DIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 430MA 550 MOHM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI/SRL TSOT-23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V 0.6A SYNC 8-LLP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 7200K 4SMD datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.002UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf