API Delevan P160-392FS
P160-392FS picture photo
Mfg. Part Number
P160-392FS
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 850MA 170 MOHM
Datasheet Download
P160-392FS.pdf
Availability of P160-392FS
QUANTITY
P160-392FS Order Process
Ship out your order
Specifications of P160-392FS
Internal Part NumberEIS-P160-392FS
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±1%
Current Rating850mA
Current - Saturation784mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.155" L x 0.125" W (3.68mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P160-392FS
Related LinksP160-, P160-392FS Datasheet, API Delevan Distributor
P160-392FS Details Description
Related parts for P160-392FS
FIXED IND 47UH 1.04A 362 MOHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTLR MLT CONFG PWM 8SOIC datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER 16-TSSOP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 630MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 15V OUT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 1.8MM 2LD BK NYLON datasheet.pdf
FIXED IND 2.3NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf