Sumida Corporation CDRH104RT125NP-220MC
CDRH104RT125NP-220MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH104RT125NP-220MC
Brief Description
FIXED IND 22UH 2.3A 70 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH104RT125NP-220MC.pdf
Availability of CDRH104RT125NP-220MC
QUANTITY
CDRH104RT125NP-220MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH104RT125NP-220MC
Internal Part NumberEIS-CDRH104RT125NP-220MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH104R/T125
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating2.3A
Current - Saturation2.56A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH104RT125NP-220MC
Related LinksCDRH104RT1, CDRH104RT125NP-220MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH104RT125NP-220MC Details Description
Related parts for CDRH104RT125NP-220MC
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 20 OHM 2% AXL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf