API Delevan P1812-823H
P1812-823H picture photo
Mfg. Part Number
P1812-823H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 82UH 200MA 3.648 OHM
Datasheet Download
P1812-823H.pdf
Availability of P1812-823H
QUANTITY
P1812-823H Order Process
Ship out your order
Specifications of P1812-823H
Internal Part NumberEIS-P1812-823H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesP1812
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±3%
Current Rating200mA
Current - Saturation267mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.648 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1812-823H
Related LinksP1812, P1812-823H Datasheet, API Delevan Distributor
P1812-823H Details Description
Related parts for P1812-823H
TRANS NPN/PNP 45V/40V 2A SM8 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 4A DO201AD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC SERDES HOTLINK II 256LBGA datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR W/VCXO 32TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMC datasheet.pdf
KEY MULTIDIRECTION GKS SERIES datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf