General Cable P182BA75.41.D6
P182BA75.41.D6 picture photo
Mfg. Part Number
P182BA75.41.D6
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
CABLE 2COND 18AWG 1000'
Datasheet Download
P182BA75.41.D6.pdf
Availability of P182BA75.41.D6
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
P182BA75.41.D6 Order Process
Ship out your order
Specifications of P182BA75.41.D6
Internal Part NumberEIS-P182BA75.41.D6
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series-
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors2
Wire Gauge18 AWG
Conductor Strand7/26
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter-
Shield Type-
Length1000' (304.8m)
Jacket Color-
Ratings-
Features-
Voltage-
Operating Temperature-
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness-
Shield Material-
Shield Coverage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P182BA75.41.D6
Related LinksP182BA7, P182BA75.41.D6 Datasheet, General Cable Distributor
P182BA75.41.D6 Details Description
Related parts for P182BA75.41.D6
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.5A SYNC 8DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SKT datasheet.pdf