3M P25E-034S-TG
P25E-034S-TG picture photo
Mfg. Part Number
P25E-034S-TG
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
CONN SOCKET 34POS .050" GOLD
Datasheet Download
P25E-034S-TG.pdf
Availability of P25E-034S-TG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
P25E-034S-TG Order Process
Ship out your order
Specifications of P25E-034S-TG
Internal Part NumberEIS-P25E-034S-TG
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package240
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesP25E
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
Cable TerminationIDC
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge30 AWG
FeaturesFeed Through
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P25E-034S-TG
Related LinksP25E-0, P25E-034S-TG Datasheet, 3M Distributor
P25E-034S-TG Details Description
Related parts for P25E-034S-TG
FUSE GLASS 2.8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
MODULE POWER 100A 800V 3PH BRDG datasheet.pdf
FERRITE 1.5A 11 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 4V X7R 0508 datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.619 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CTV 5C 5#20 PIN RECP 1500 CY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf