Vishay/Dale RLR07C1432FSBSL
RLR07C1432FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1432FSBSL
Brief Description
RES 14.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1432FSBSL.pdf
Availability of RLR07C1432FSBSL
QUANTITY
RLR07C1432FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1432FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1432FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1432FSBSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1432FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1432FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C1432FSBSL
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 8SIP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.187" (4.75mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
6POS REVERSE PICOFLEX SMD HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
350 TB SPR PLU WL 2/ROWS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf