Panduit P32W2A2-100-72
P32W2A2-100-72 picture photo
Mfg. Part Number
P32W2A2-100-72
Manufacturer
Product Category
Tape
Brief Description
TAPE FOAM ACRYLIC 1/32"X1" 72'
Datasheet Download
P32W2A2-100-72.pdf
Availability of P32W2A2-100-72
QUANTITY
P32W2A2-100-72 Order Process
Ship out your order
Specifications of P32W2A2-100-72
Internal Part NumberEIS-P32W2A2-100-72
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetP32W2A2,P63W2A, T111N,T113 MSDS
Standard Package1
Category Tapes, Adhesives
FamilyTape
Series-
PackagingRoll
Tape TypeDouble Coated, Double Sided
AdhesiveAcrylic
Backing, CarrierPolyethylene Foam
Thickness0.031" (31 mils, 0.787mm) 1/32"
Thickness - Adhesive-
Thickness - Backing, Carrier, Liner-
Width1.00" (25.40mm)
Length216' (66.0m) 72 yds
ColorWhite
UsageGeneral Purpose
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P32W2A2-100-72
Related LinksP32W2A2, P32W2A2-100-72 Datasheet, Panduit Distributor
P32W2A2-100-72 Details Description
Related parts for P32W2A2-100-72
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf