API Delevan P3519R-821J
P3519R-821J picture photo
Mfg. Part Number
P3519R-821J
Brief Description
FIXED IND 820NH 3.16A 29 MOHM
Datasheet Download
P3519R-821J.pdf
Availability of P3519R-821J
QUANTITY
P3519R-821J Order Process
Ship out your order
Specifications of P3519R-821J
Internal Part NumberEIS-P3519R-821J
Material - CoreFerrite
Inductance820nH
Tolerance±5%
Current Rating3.16A
Current - Saturation4.77A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)29 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 130°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P3519R-821J
Related LinksP3519, P3519R-821J Datasheet, API Delevan Distributor
P3519R-821J Details Description
Related parts for P3519R-821J
RES 576 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 50MA 21 OHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 60mA Signage 24-SSOP/QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf