3M P50-034PG-S1-EA
P50-034PG-S1-EA picture photo
Mfg. Part Number
P50-034PG-S1-EA
Brief Description
CONN PLUG 34POS STR .050" GLD
Datasheet Download
P50-034PG-S1-EA.pdf
Availability of P50-034PG-S1-EA
QUANTITY
P50-034PG-S1-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of P50-034PG-S1-EA
Internal Part NumberEIS-P50-034PG-S1-EA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsInterconnect Mating Guide
Standard Package210
PackagingBulk
Connector TypePlug, Center Strip Contacts
Number of Positions34
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGround Pin
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.461" (11.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50-034PG-S1-EA
Related LinksP50-034, P50-034PG-S1-EA Datasheet, 3M Distributor
P50-034PG-S1-EA Details Description
Related parts for P50-034PG-S1-EA
IC FPGA 256 I/O 352MBGA datasheet.pdf
CONN FIBEROPTIC TXRX/GBIC 850NM datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 1.75A 81 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf