3M P50E-026P1-S1-TG
P50E-026P1-S1-TG picture photo
Mfg. Part Number
P50E-026P1-S1-TG
Brief Description
CONN PLUG 26POS STR .050" GOL
Datasheet Download
P50E-026P1-S1-TG.pdf
Availability of P50E-026P1-S1-TG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
P50E-026P1-S1-TG Order Process
Ship out your order
Specifications of P50E-026P1-S1-TG
Internal Part NumberEIS-P50E-026P1-S1-TG
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsInterconnect Mating Guide
Standard Package210
Connector TypePlug
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50E-026P1-S1-TG
Related LinksP50E-026, P50E-026P1-S1-TG Datasheet, 3M Distributor
P50E-026P1-S1-TG Details Description
Related parts for P50E-026P1-S1-TG
IC MCU 8BIT 768B OTP 8SOIJ datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN G JACK STR 75 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN FML 3POS datasheet.pdf