3M P50L-080P-RR6-DA
P50L-080P-RR6-DA picture photo
Mfg. Part Number
P50L-080P-RR6-DA
Brief Description
CONN PLUG 80POS R/A .050" GOL
Datasheet Download
P50L-080P-RR6-DA.pdf
Availability of P50L-080P-RR6-DA
QUANTITY
P50L-080P-RR6-DA Order Process
Ship out your order
Specifications of P50L-080P-RR6-DA
Internal Part NumberEIS-P50L-080P-RR6-DA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsInterconnect Mating Guide
Standard Package200
PackagingBulk
Connector TypePlug, Center Strip Contacts
Number of Positions80
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
FeaturesBoard Lock
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.394" (10.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50L-080P-RR6-DA
Related LinksP50L-080, P50L-080P-RR6-DA Datasheet, 3M Distributor
P50L-080P-RR6-DA Details Description
Related parts for P50L-080P-RR6-DA
CONN HEADER 20POS 1.27MM TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123 datasheet.pdf
FILTER POWER LINE DC 10A FASTON datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CABLE SMA(F) TO TS9(M)PLUG 100MM datasheet.pdf