Omron Automation & Safety PA-STAND-44
PA-STAND-44 picture photo
Mfg. Part Number
PA-STAND-44
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
ASSY FLOOR-MOUNTING STANDS 44"
Datasheet Download
PA-STAND-44.pdf
Availability of PA-STAND-44
QUANTITY
PA-STAND-44 Order Process
Ship out your order
Specifications of PA-STAND-44
Internal Part NumberEIS-PA-STAND-44
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeFloor Stand Kit
For Use With/Related ProductsLight Curtains
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PA-STAND-44
Related LinksPA-ST, PA-STAND-44 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
PA-STAND-44 Details Description
Related parts for PA-STAND-44
FIBER OPT .75MM POLY GRN 1.52MTR datasheet.pdf
DUCTSLOT TYPF PVC ADH LGRY 6' datasheet.pdf
CABLE TIE INTERMED ORANGE 11.4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.26KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 12POS PCB datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2.1A 16DFN datasheet.pdf