| Internal Part Number | EIS-PA4345.152NLT | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Series | PA4345NLT | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 1.5µH | |
| Tolerance | ±20% | |
| Current Rating | 5.5A | |
| Current - Saturation | 9.8A | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 30.5 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) | |