TDK-Lambda Americas, Inc. PAH150S48-28/V
PAH150S48-28/V picture photo
Mfg. Part Number
PAH150S48-28/V
Brief Description
CONVERT DC-DC 28V 151.2W 5.4A
Datasheet Download
PAH150S48-28/V.pdf
Availability of PAH150S48-28/V
QUANTITY
PAH150S48-28/V Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH150S48-28/V
Internal Part NumberEIS-PAH150S48-28/V
FamilyDC DC Converters
SeriesPAH
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5.4A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max151W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH150S48-28/V
Related LinksPAH150S, PAH150S48-28/V Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH150S48-28/V Details Description
Related parts for PAH150S48-28/V
TRANS PNP 20V 1A SOT-89 datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 300MA 750 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 16PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
CABLE 30COND 16AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CAP CER 68PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
THUMBSTK HNDLS 123 ALL MNT OPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS 1MM datasheet.pdf