TDK-Lambda Americas, Inc. PAH200H481R2/CPV
PAH200H481R2/CPV picture photo
Mfg. Part Number
PAH200H481R2/CPV
Brief Description
CONVERT DC-DC 1.2V 60A 72W
Datasheet Download
PAH200H481R2/CPV.pdf
Availability of PAH200H481R2/CPV
QUANTITY
PAH200H481R2/CPV Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH200H481R2/CPV
Internal Part NumberEIS-PAH200H481R2/CPV
FamilyDC DC Converters
SeriesPAH200H
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 11.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)60A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OVP
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency82%
Power (Watts) - Max72W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH200H481R2/CPV
Related LinksPAH200H4, PAH200H481R2/CPV Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH200H481R2/CPV Details Description
Related parts for PAH200H481R2/CPV
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.4A SOT223-6 datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
63/37 HYDRO-X 2% .022DIA/24SWG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN TAB datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.027UF RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS datasheet.pdf