TDK-Lambda Americas, Inc. PAH200H481R5/BCV
PAH200H481R5/BCV picture photo
Mfg. Part Number
PAH200H481R5/BCV
Brief Description
CONVERT DC-DC 1.5V 70A 105W
Datasheet Download
PAH200H481R5/BCV.pdf
Availability of PAH200H481R5/BCV
QUANTITY
PAH200H481R5/BCV Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH200H481R5/BCV
Internal Part NumberEIS-PAH200H481R5/BCV
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 11.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)60A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case14-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency84%
Power (Watts) - Max90W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH200H481R5/BCV
Related LinksPAH200H4, PAH200H481R5/BCV Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH200H481R5/BCV Details Description
Related parts for PAH200H481R5/BCV
COVER FOR CHASSIS 17X4" GRY datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 19 BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.8A 95 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR TPS54340-182 datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf