TDK-Lambda Americas, Inc. PAH200H481R8/PV
PAH200H481R8/PV picture photo
Mfg. Part Number
PAH200H481R8/PV
Brief Description
CONVERT DC-DC 1.8V 70A 126W
Datasheet Download
PAH200H481R8/PV.pdf
Availability of PAH200H481R8/PV
QUANTITY
PAH200H481R8/PV Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH200H481R8/PV
Internal Part NumberEIS-PAH200H481R8/PV
FamilyDC DC Converters
SeriesPAH200H
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 11.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)70A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OVP
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency87%
Power (Watts) - Max126W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH200H481R8/PV
Related LinksPAH200H, PAH200H481R8/PV Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH200H481R8/PV Details Description
Related parts for PAH200H481R8/PV
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CONVERTER V TO FREQ 8-SOIC datasheet.pdf
CENTER CONTACT HOLDER datasheet.pdf
FUSE MOD 50A 700V BLADE datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LVL YW/BLANK DIFF datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P10C R/A SHIELDED datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 111MM RND 85.6MM datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 33MM datasheet.pdf
MOUNTING CLIPS D8212-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
68UF 250V 18X38MM 85C 15000H datasheet.pdf
1200UF 200V 30X40MM 85C 2000H datasheet.pdf