TDK-Lambda Americas, Inc. PAH200H482R5/CV
PAH200H482R5/CV picture photo
Mfg. Part Number
PAH200H482R5/CV
Brief Description
CONVERT DC-DC 2.5V 60A 150W
Datasheet Download
PAH200H482R5/CV.pdf
Availability of PAH200H482R5/CV
QUANTITY
PAH200H482R5/CV Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH200H482R5/CV
Internal Part NumberEIS-PAH200H482R5/CV
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 12.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)60A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case14-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH200H482R5/CV
Related LinksPAH200H, PAH200H482R5/CV Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH200H482R5/CV Details Description
Related parts for PAH200H482R5/CV
RES SMD 2.55M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 84 I/O 144EQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
LENS YELLOW TRANSLUCENT CYLINDER datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf