TDK-Lambda Americas, Inc. PAH200S48-12/V
PAH200S48-12/V picture photo
Mfg. Part Number
PAH200S48-12/V
Brief Description
CONVERT DC-DC 12V 200.4W 16.7A
Datasheet Download
PAH200S48-12/V.pdf
Availability of PAH200S48-12/V
QUANTITY
PAH200S48-12/V Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH200S48-12/V
Internal Part NumberEIS-PAH200S48-12/V
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)16.7A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency86%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH200S48-12/V
Related LinksPAH200S, PAH200S48-12/V Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH200S48-12/V Details Description
Related parts for PAH200S48-12/V
REGULTR -5.5V 1.0A 3 PIN CU HS datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 300MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 20TSSOP datasheet.pdf
CONN FPC VERT 16POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 24R 5.5KV IN-BO datasheet.pdf
IC FPGA 221 I/O 324FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 10DFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE RECT 600V 10A TO-220 datasheet.pdf
SCREW SPECIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf