TDK-Lambda Americas, Inc. PAH75D24-3325/V
PAH75D24-3325/V picture photo
Mfg. Part Number
PAH75D24-3325/V
Brief Description
CONVERT DC-DC 60W 24V DUAL 15A
Datasheet Download
PAH75D24-3325/V.pdf
Availability of PAH75D24-3325/V
QUANTITY
PAH75D24-3325/V Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH75D24-3325/V
Internal Part NumberEIS-PAH75D24-3325/V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesPAH75D
PackagingBulk
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 22.5V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A, 15A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OVP
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-DIP Module, 1/2 Brick
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency78%
Power (Watts) - Max60W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH75D24-3325/V
Related LinksPAH75D2, PAH75D24-3325/V Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH75D24-3325/V Details Description
Related parts for PAH75D24-3325/V
FINGER/FILTR ASM 40MM PLAS 45PPI datasheet.pdf
IDC CABLE-AKN64A/ AE64G / AKN64A datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 288-FCBGA datasheet.pdf
RAIL ASSY, F/T datasheet.pdf
IC FPGA 224 I/O 484FBGA datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 7.5NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
Low Noise, Precision, 16 V, CMOS, Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf