Vishay Thin Film PAT0603E6340BST1
PAT0603E6340BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E6340BST1
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E6340BST1.pdf
Availability of PAT0603E6340BST1
QUANTITY
PAT0603E6340BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E6340BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E6340BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E6340BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E6340BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E6340BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E6340BST1
IC MCU 8BIT 1KB OTP 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.4 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 24AWG MTA-100 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
RES 7.95K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT DIRECT PNL 7DBI 36" RP SMA datasheet.pdf