Vishay Thin Film PAT0603E7320BST1
PAT0603E7320BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E7320BST1
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E7320BST1.pdf
Availability of PAT0603E7320BST1
QUANTITY
PAT0603E7320BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E7320BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E7320BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E7320BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E7320BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E7320BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E7320BST1
IC EEPROM 64KBIT 120NS 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5V 15KV 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC MCU CAPSENSE 16QFN datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 8POS datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf