Vishay Thin Film PAT0805E1693BST1
PAT0805E1693BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E1693BST1
Brief Description
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E1693BST1.pdf
Availability of PAT0805E1693BST1
QUANTITY
PAT0805E1693BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E1693BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E1693BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E1693BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E1693BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E1693BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E1693BST1
FUSE CLIP CARTRIDGE PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 200KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LIGHT PIPE SGL LEVEL 2ARRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 4.500000 MHZ SMD datasheet.pdf
1000UF 35V 16X25 105C RAD datasheet.pdf